Így tanulhattok Németországban ösztöndíjasként
Jól beszéltek németül, és mesterképzésre jelentkeznétek? Ezzel az ösztöndíjjal Németországban tanulhattok. Mutatjuk a pályázat feltételeit.
Jól beszéltek németül, és mesterképzésre jelentkeznétek? Ezzel az ösztöndíjjal Németországban tanulhattok. Mutatjuk a pályázat feltételeit.
Ázsiában vagy az Egyesült Államokba tanulnátok? Esetleg csak nyári gyakorlatra utaznátok külföldre? Négy remek ösztöndíjpályázatot ajánlunk, amelyekkel ezek az úti célok sem elérhetetlenek.
Most jöttetek haza egy külföldi félévről, és úgy érzitek, hogy nem találjátok a helyeteket itthon? Ne aggódjatok, mások is észrevették már magukon, hogy furcsa dolgokat tesznek és éreznek, miután hazajöttek.
Tavalyhoz képest duplájára nőtt azok száma, akik a teljes képzést külföldön végeznék el, vagy részképzésben utaznának külföldre – erre jutott a Budapesti Gazdasági Egyetem által az Educatio Nemzetközi Oktatási Szakkiállításon végzett kutatás.
Számítások szerint a magyar diákok 2-3 százaléka tanul külföldi felsőoktatási intézményekben, szerez ott diplomát - mondta Palkovics László felsőoktatási államtitkár.
A Lehet Más a Politika (LMP) által indított felmérés eddigi eredményei szerint a fiataloknak csak a tizenöt százaléka maradna mindenképpen Magyarországon, a tömeges kivándorlás az egyik legfontosabb probléma – mondta az ellenzéki párt ifjúsági szakszóvivője.
Megmutatjuk, mit kell tudni az Erasmus+ programról: mit jelent, hogyan lehet kiutazni.
Meghirdette a Cambridge-i Egyetem a magyar ösztöndíjprogramját, PhD-képzésre és mesterképzésre jelentkezhettek.
A magyar egyetemisták és főiskolások csaknem egyharmada már volt vagy szeretne elmenni külföldre tanulni, de még ennél is többen, 37 százalékuk tervezi, hogy tartósan külföldön telepedjen le.
Idén több mint 9900-an kapnak lehetőséget arra, hogy külföldön is tapasztalatot szerezzenek az Erasmus+ program keretében és már nem csak európai országokba jelentkezhetnek a hallgatók és az oktatók.
Elkeserítő eredmények születettek egy felmérés során: a magyar diákok és szülők elégedetlenek az oktatással, és inkább külföldön képzelik el a jövőjüket.
Bár a magyarok tisztában vannak vele, hogy a külföldi tanulmányok és munkavállalás itthon is jó ajánlólevél, mégis nagyon kevesen vágnak bele.
Félreértették, így az eredeti úticéljától 2800 kilométerrel arrébb szállt le az orvostanhallgató gépe, amivel a külföldi ösztöndíjára indult.
Hol adják el a legtöbb csokoládét, miért bólogatnak mindenre a bolgárok és hány Michelin-csillagos étterem van Párizsban?
Németországi ösztöndíjpályázatot hirdet a Deutsche Bundesstiftung Umwelt (DBU) környezetvédelmi területen végzetteknek, szakmai gyakorlat elvégzésére.
Szeretnétek pályázni Erasmusra, de nem tudjátok, hogyan finanszírozhatnátok a kinti költségeket? Hamarosan utaztok, de anyagi gondjaitok vannak? Pénzügyi tippek következnek.
Évről évre több ezer magyar hallgató utazik külföldi részképzésre vagy szakmai gyakorlatra az Erasmus-programmal. Íme, a legfontosabb tudnivalók a jelentkezéshez és a kiutazáshoz - lépésről lépésre.
Az előző tanévben több mint négyezer magyar hallgató utazott külföldi egyetemre vagy gyakorlatra Erasmusszal, és majdnem ugyanennyi külföldi diák érkezett Magyarországra. A beutazók főleg Törökországból és Németországból érkeztek, a magyarok pedig leggyakrabban Németországot, Spanyolországot és Franciaországot választják.
Átlagosan 60 ezer forinttal keresnek többet azok a friss diplomások, akik külföldön is tanultak egy ideig - derül ki a Mathias Corvinus Collegium (MCC) felméréséből.
A jobb minőségű oktatás és az elhelyezkedési lehetőségek miatt választanak nagy-britanniai egyetemet a magyar diákok a Milestone Intézet friss felmérése szerint.